A 9-es busz egyik Kőbányai úti megállója szabadtéri múzeum is egyben. Itt látható ugyanis a vélhetőleg legrégebbi, még eredeti helyén található plakát.
Régóta figyelem ezt a hirdetést, amely a Best magazin egy 2003 novemberi számát reklámozza még most, 2010 márciusában is.
Mi történhetett, hogy megállt itt az idő? Pedig nem egy kihalt helyen van, közvetlenül mellette található az Egészségház, egy sportcsarnok, a Népliget meg egy új lakópark. Mégis, ez a hirdetés hat és fél éve tűri a remeteszexet (gy.k.: eső veri, nap szívja).
Hat és fél év. Azért ezt az ízlelgessük kicsit. Ennek az időszaknak már a fele is rengeteg változást produkált, hát még ez.
Amikor ezt a plakátot kirakták, a miniszterelnököt még Medgyessy Péternek hívták.
Gyurcsány még csak sportminiszter, Mesterházy meg az államtitkára. Morvai liberális jogvédőként még csak a családon belüli erőszakkal foglalkozik. Orbán még mindig csak duzzog, és a Parlamentbe járás helyett a polgári köröket szervezgeti. Körtársa, Vona Gábor ebben az évben alapítja meg a Jobbikot. Bokros Lajos szintén ebben az évben tért vissza a magyar porondra az ÉS-ben megjelentetett híres 130 pontjával.
A Magyar Hírlap még egy liberális újság.
Az 512 Kb-os vonalat még szélessávnak hívják. Nincs még Facebook, Youtube, Google Maps. A blog szóról csak a számítástechnikával foglalkozó bennfentesek tudják, hogy mit jelent. Nincs még IWIW, csak WIW, alig néhány felhasználóval. Fényképezőgép még csak a csúcskategóriás mobilokban van.
Maga a plakáton lévő címlap is egy komplett időutazás a bulváruniverzumban.
Emlékszik még arra valaki, hogy volt valaha magyar tévében Survivor? Hogy Noszály Sanya volt a Nagy Ő? Hogy volt időszak, amikor bulvárlap nem jelent meg BB Évi és/vagy Renátó nélkül? Mivel foglalkozhat most Melinda és Szilárd?
Bródy gyereke már nagycsoportos óvodás lehet azóta.
Mindezek után adódik a kérdés: Tud valaki ennél régebbi, még utcán lévő plakátról, vagy szólhatunk a Guiness-nek?