Ami elsőre úgy tűnt, hogy nem több figyelemelterelési és szarterítési próbálkozásnál, válaszul a Schmitt botrányra, úgy néz ki, még sincs minden alap nélkül.
Gyurcsány szakdolgozatáról egyre több érdekes momentum derül ki, maga Fletó pedig egyre jobban elmerülni látszik az ellentmondásokba, ami különösen annak fényében vicces, hogy alig pár hete még ő ostorozta ex-köztársasági ex-elnökünket ugyanezért. A FIDESZ persze triumfál, ami az előzmények ismeretében csöppet gyomorforgató, és gondolom a Kövér se nevezi a hírtévéseket nyikhaj, senkiházi, utolsó, tollforgató terroristának (miközben pontosan ugyanazt tették, mint a hvg.hu újságírói - és itt most tegyük fel, hogy nem vagyunk a hírtévések részéről egy óriási átverés áldozatai), de hát ezt azt hiszem nem lehet kispórolni a történetből.
Szóval. Egy Schmittért egy Gyurcsány? Legyen, én benne vagyok.
Egyrészt aki Schmitt lemondását követelte, ha nem akar közröhej tárgyává válni, nem teheti meg, hogy más mércét alkalmaz, amikor a lényeg ugyanaz. Tény, hogy a Schmitt ügy egyértelműbb volt, lévén, hogy ott megvolt az eredeti szöveg, de a közvetett bizonyítékok egyre szembeszökőbbek most már Fletónál is.
Másrészt a hasonlóság több is lehet a két ügy között, mint ahogy elsőre gondolnánk.
Schmitt elnöki tevékenysége egyre nagyobb erkölcsi tehertétel volt jobboldal számára. Távozása úgyszintén botrányosra sikeredett, és ezzel nagyban erodálta a FIDESZ-t. De hosszútávon hasznos is lehet a számukra, hisz a ballaszttól megszabadultak, és cserébe az új elnök egy év helyett három évig marad a következő kormány nyakán, ami egy esetleges kormányváltás esetén okozhat még kellemetlen perceket az ország új vezetőinek.
Gyurcsány tevékenysége folyamatos erkölcsi tehertétel a demokratikus ellenzék számára. Kolonc ő, aki folyamatosan visszahúz, akinek személye akadályává válhat annak, hogy a jelenlegi kormánynak útilaput köthessünk a talpára 2014-ben. A FIDESZ az elmúlt két évben abszurd módon neki dolgozott azzal, hogy antidemokratikus módon akadályozták jogai gyakorlásában, és hogy politikai hibáit felturbózva vagy ügyeket kitalálva köztörvényes bűnügyeket akartak a nyakába varrni mindenáron, szintén nem túl európai módon, viszont totálisan kudarcba fulladva. Azt érték ezzel csak el, hogy a hívei szemében mártírrá váljon, és hogy azok is kénytelenek legyenek, ha kelletlenül is, de kiállni mellette elvi alapon, a demokrácia eszméi szellemében, akik amúgy már szívesen szabadulnának tőle (igen, többek közt magam is idesorolom).
Viszont ezúttal pont a demokrácia szellemisége mondatja velem azt, hogy bizony, ezzel valóban megfogták.
És pont úgy, ahogy Schmitt esetében a jobboldal, úgy ezúttal a ballib oldal lehet az, amelyik hosszútávon jól jöhet ki abból, hogy megszabadul végre Fletótól, és valljuk be, egy a kolonctól megszabadult, és így talán összefogásra képesebb, magáról pozitívabb, cselekvőképesebb képet több joggal sugárzó, valódi alternatívaként elképzelhető ellenzék ma már nem csak a ballib oldal érdeke, hanem az országé is.
Szóval Feri! Ha valóban jót akarsz azoknak az eszméknek, amelyekben elvileg hiszel, és valóban szeretnél tenni valami valóban érdemlegeset Orbán leváltásáért, akkor itt az alkalom. Mondj le minden politikai funkciódról, bármily csekélyek is azok (hisz azért egy országgyűlési képviselői hely és egy háromszázalékos párt elnöki posztja azért Himalája nem a csúcsa, lássuk be), mert a szimbolikusan viszont végre valami hasznosat is cselekedhetnél. Ki tudja, talán még a DK-ból is lehet elfogadható párt nélküled (már ha túléli a távozásodat).
Ja, és persze így végre megírhatnád végre azokat a kibaszott jó könyveket a modern baloldalról. Hidd el, sokan megvennék a megmaradt rajongóidon kívül is, mert nem kevesen akár fizetnének is azért, hogy végre csak ezzel foglalkozz, és ne mással.