Karas Monika, a Médiatanács elnöke Szabó László Zsoltot, a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) eddigi vezérigazgató-helyettesét bízta meg az MTVA vezérigazgatói feladatainak ellátásával. Az új vezérigazgató megbízottként látja el feladatát 2013. október 21-től. Szabó László Zsolt 1963-ban született, előbb okleveles közgazda lett, majd közgazdaságtanból szerzett doktori címet, továbbá jogi szakokleveles közgazdász képesítést. Pályafutásának fontosabb állomásai voltak: Kossuth Könyvkiadó, a Zöld Újság Rt., a Duna Televízió, a Magyar Televízió, a Külügyminisztérium, az Antenna Hungária Nyrt., az Echo Hungária TV Zrt. és az MTI Zrt.
- írja az Index cikke, amely inkább Böröcz kegyvesztettségére fókuszál, pedig hát az új MTVA elnök múltja is megérne pár szót. Hisz ő gyakorlatilag hazatér most, hogy a köztmédiumok élére kerül, mert hogy vezette ő már a köztévét két évig. Egészen véletlenül akkor is Orbán Viktornak hívták a kormányfőt, és Polt Péternek a főügyészt.
Igen, ez utóbbinak is lesz jelentősége. Hogy miért? Átadom a szót Eörsi Mátyás SZDSZ-es képviselőnek, aki 2001 júniusában egy parlamenti felszólalás keretében foglalta össze Szabó elnöki tevékenységét:
Elnök Asszony! Tisztelt Ház! Államtitkár Úr! Szabó László Zsoltot 1999 tavaszán nevezték ki a Magyar Televízió élére. A fellépés rendkívül határozott volt, a köztévé gazdasági konszolidációját ígérte. Lássuk, mi történt azóta! Közel két év alatt a Magyar Televízió legértékesebb ingatlanait sikerült áron alul értékesítenie, 16 milliárd forintból csupán 11 milliárd forint folyt be bevételként, ezt a folyó kiadásokra sem tudták fordítani. Közel 1500 embert bocsátottak el a Magyar Televíziótól, és mindezek ellenére csupán az előző évben az elfogadott mérleg szerint 11,3 milliárd forint veszteséget sikerült a Magyar Televízióban felhalmozni.
A Magyar Televízió új elnöke kinevezésekor egy interjúban 20 százalékos nézettséget ígért egy éven belül; a leköszönő elnök 5,6 százalékos átlagos nézettséggel rendelkező Magyar Televízió 1-et hagyott hátra.
Tisztelt Államtitkár Úr! A Magyar Televízió Közalapítvány kuratóriuma május 31-én fogadta el a Magyar Televízió Részvénytársaság 2000. évi mérlegét. A hivatalos adatok szerint a Szabó László Zsolt vezette intézmény 2000-ben 11,3 milliárd forint veszteséget halmozott fel. Ugyanezen a napon, tisztelt képviselőtársaim, a Külügyminisztérium szóvivője bejelentette, hogy Szabó László Zsolt a nyáron elfoglalhatja diplomáciai álláshelyét az ausztráliai Canberrában, kulturális beosztott diplomataként. Hozzáteszi, hogy a távozó MTV-elnök által betöltött poszt új, tehát senkit nem kell leváltani Ausztráliában.
Csak egy kis pikantériája az eseménynek, hogy nem sokkal korábban Németh Zsolt úr - tehát ön, államtitkár úr - a külügyi bizottság ülése előtt cáfolta Szabó László Zsolt diplomáciai kinevezését. Ám itt tartunk, a kinevezés előtt vagyunk.
Azt szeretném kérni államtitkár úrtól, árulja el nekünk, hogy ilyen fényes karrierrel, mint ami Szabó László Zsolt mögött áll, mi teszi őt képessé arra, hogy Ausztráliában ezt a kulturális beosztott diplomáciai posztot betöltse. S kérem államtitkár úr, árulja el nekünk, hogy mi az oka ennek a karrierdiplomatákkal szembeni ilyen mérhetetlen bizalmatlanságnak, hogy Szabó László Zsoltot minden, a Külügyminisztériumban alkalmazott karrierdiplomatánál alkalmasabbnak tartják ennek az igen fontos feladatnak az ellátására.
Megtisztelő válaszát előre is köszönöm. (Taps az SZDSZ és az MSZP soraiban.)
Az SZDSZ nem állt meg a Parlamentnél: akkor már folyt az általuk tett feljentés alapján a nyomozás Szabó László Zsolt ellen, hűtlen kezelés gyanúja miatt. A pletykák szerint az ausztráliai megbízás lényegében csak arra volt jó, hogy kimenekítsék a hatóságok elől az országból. No de itt jön a képbe Polt Péter, aki egy évvel később pont azt csinálta, mint szinte minden olyan esetben, amikor a vádlottnak köze volt a FIDESZ-hez: szépen megszüntette a nyomozást.
Na ez az ember kerül némi ECHO TV-s kitérő után újra a köztévé, pontosabban az új struktúra miatt most már az összes közmédia élére, a fideszes kontraszelekció újabb mintapéldányaként. De hát ismerve a köztévé mai gazdálkodását, végül is érthető a döntés.
Ide ilyen ember kell.