Vitába is szállnék Ceglédi Zoli írásával, meg nem is. Azt írja:
...egy párt dönthet úgy, hogy megvádolt tagjait, tisztviselőit, politikusait magára hagyja, mosakszik és elhatárolódik. Főleg, hogy alappal gondolhatjuk úgy, hogy igaz az a gyanú, mely szerint Hunvald komplett utcákat radírozott ki a kerületéből polgármestersége idején, Hagyó pedig bízvást a legcsúnyább, legterjedelmesebb sötét folt Budapest előző önkormányzati ciklusán; Zuschlag meg már ítélet birtokában tölti szabadságvesztését.
Viszont Hunvald és Hagyó a jog szerint ma semmivel sem bűnösebb, mint Gyurcsány Ferenc. Valószínűnek tűnik ugyan, hogy mindkét politikus erősen sáros - de ezt csak a megismert hírekből következtethetem ki. Azokból, melyeket készpénznek vesz a gyurcsányista platform is; de amelyeket nem hisz el, és koncepciós eljárásként azonosít, ha Gyurcsányról írják ugyanazok az újságok. Nem értem. Ha Hagyóról írja a Magyar Nemzet, hogy lopott, akkor az biztos úgy van, ha Gyurcsányról, akkor biztos nem?
El kéne dönteni, hogy a megvádolt szoci politikusokat a párt védi, szolidáris velük, hisz az ártatlanság vélelmében (ahogy azt teszi most Gyurcsánnyal), és tapsol annak, amikor hosszú, mártírkodó sajtótájékoztatón bizonygatja a megvádolt, hogy ártatlan - vagy a gyanúsításra lerúgja magáról volt embereit, és negatív példaként emlegeti őket, akikkel "szakítani kell".
Első olvasásra jogosnak tűnik a kifogás, tényleg elég visszatetszőnek tűnik ez az ellentmondás. Tény az is, hogy Gyurcsánynak el kéne végre tűnnie a a magyar politikai életből, mert személye olyan szinten szinten amortizálódott, olyan szinten hiteltelenné vált, hogy jelenleg egymaga elég ahhoz, hogy megakadályozzon bármiféle FIDESZ-ellenes összefogást.
DE.
Mindezek ellenére sem hiszem, hogy börtönben volna a helye. Hunvald és Hagyó ellen vannak bizonyítékok, Zuschlagot meg már el is ítélték. Gyurcsány esetében viszont talán nem véletlen, hogy csak az utolsó pillanatban vádolták meg, és bizonyítékokat most se fűztek nagyon hozzá:
...az ügyben nemrég új ügyészt neveztek ki, akit vidékről hívtak Budapestre a Sukoró-ügy irányítására. Egyes vélemények szerint politikai körök az előző nyomozásvezetőt „nem tartották elég keménynek”. Az ambiciózusnak és „megbízhatónak” tartott új vezető ügyész, ha nem is kezdte elölről a nyomozást, de újból meghallgatott a tanúkat. Úgy tudjuk, hogy ezeken a meghallgatásokon semmilyen új elem, bizonyíték vagy vallomás nem merült fel. Akkor hát miért most kezdeményezte az ügyészség a volt kormányfő mentelmi jogának felfüggesztését? A magyarázat információink szerint: az elévülés. A hivatali visszaélés büntetési tétele ugyanis legfeljebb három év, vagyis elévülési ideje is ennyi: három év.
Elég egyértelműnek tűnik, hogy boszorkányüldözés folyik vele szemben. Ha már a csontvázakkal telinek gondolt szekrény üresnek bizonyult, ha mégse lett pénz mindenre csak akaratból, ahogy ígérték, ha már saját hősködésüknek és rövidlátásuknak köszönhetően sikerült egy igen durva megszorításba lavírozni magukat, ha már az elszámoltatás is kezd üres szólammá válni, akkor legalább ezt az "eredményt" megpróbálják felmutatni bármi áron. Egy nagy jobboldali elvárásnak próbálnak eleget tenni a megvádlói, egy olyan elvárásnak, amit saját maguk keltettek, és aminek lehet, igazából most már nagyon nem is szeretnének megfelelni, de muszáj, mert sikerült sarokba szorítani saját magukat.
Ugyanis ha békén hagynák, akkor Gyurcsány idővel szépen kikavarná magát az MSZP-ből, és az új pártjával jó eséllyel a perifériára kerülne, ellenben pont ezzel a vádaskodással erősen felértékelik őt. Azt az MSZP-t, amely már hajlott arra, hogy megszabaduljon tőle, összetartásra kényszerítik mögötte, és ha a vádaskodók lukra futnak (amire én most elég nagy esélyt látok, hacsak nagyon durván nem avatkoznak bele a kormány részéről az igazságszolgáltatás ügyeibe - pl. nem tudom, miképp hat ki az ügyre majd az, hogy a bírói kar vezető rétegét alkotmányba foglaltan idő előtt nyugdíjba küldik, és ki tudja, kiket ültetnek a helyükre), akkor ezzel ezt a mártírszerepkört nem hogy kerülő, de egyenesen ambicionáló ripacsnak adnak kezébe fegyvert, hisz fennen hirdethetné, hogy "lám, politikai okokból igaztalanul megvádoltak, de sikertelen volt az ármány", Orbánnak meg lenne egy újabb bírósági papírja arról, hogy hazudott. Ezesetben bizony a FIDESZ magának köszönheti majd, ha Gyurcsány megdicsőülten visszatérhet az MSZP élére, hitelességét részben visszakapva, és újra esélye lehet arra, hogy először az Orbán-ellenes összefogás, majd az ország élére kerüljön, ami azt hiszem senkinek nem lenne jó Gyurcsányon kívül.
Persze lehet egy svédcsavarral úgy gondolkodni, hogy nem baj, ha Gyurcsány kerül újra az ellenzék élére, hisz őellene bármikor elő lehet rántani az őszödi beszédet, így bizton megverhető újra, de ez szerintem eléggé rövidlátó politika lenne a FIDESZ részéről, ráadásul hibás is, mert semmi garancia nincs a sikerességére. 2004-ben is hálálkodtak az égieknek a FIDESZ potetántok, hogy Fletót választotta a koalíció Megyó helyére, azt hitték, hogy ezzel a könnyen támadhatónak vélt figura ellenében sétagalopp lesz a következő választás, aztán mégis, mi lett belőle 2006-ban, pedig annak az ellenzék teher nélküli felelőtlenségével vágtak neki, most pedig a kormányzás kényszere azért amortizálja őket is rendesen. Nem kéne ezt újra eljátszani. Ferencünk nagyon jó úton haladt eddig afelé, hogy az állandó pozőrködésével, bakugrásaival végleg nevetségessé váljon mindenki szemében.
Hagyni kéne.