Beindult a Wikileaks magyar ügyeket ismertető részlege. Egyre több amerikai diplomáciai távirat kerül nyilvánosságra velünk kapcsolatban. Innen tudhatjuk, hogy Gyurcsány két mondatba összefoglalva már a 2006-os választás győztes éjszakáján előadta az öszödi beszédet az amerikai nagykövetnek, hogy teljesen hamis az a jobboldalon elterjedt vélemény, hogy az amerikai politika inkább a ballibb oldallal szimpatizál, és onnan kaptunk újabb megerősítést arról is, hogy mennyire lenéz minket a miniszterelnökünk:
A távirat szerint Orbán pragmatikus hozzáállása aggodalmat okozott vállalatvezetők körében is, de az nem derül ki a táviratból, hogy milyen cégvezetőkre gondoltak az amerikaiak. "[Orbán Viktor] legutóbbi kijelentéseit a versenyképesség fontosságáról, az adórendszer megreformálásáról és a költségvetési fegyelem fenntartásáról üdvözlik a befektetők, de különösen a vállalati vezetők aggódva emlékeztetnek a 2006-os választás előtti kijelentéseire, amikor a választási ígéreteit firtató kérdésekre válaszolva biztosította őket arról, hogy 'hagyják figyelmen kívül, amit mondok' [ignore what I say]" - olvasható a táviratban. A dokumentumból nem derül ki, hogy kik vettek részt az említett találkozón, illetve hogyan szerzett tudomást erről az amerikai nagykövetség.
Egy 2006 szeptemberi távirat is idézi egy hasonló megfogalmazást Orbántól. Ez a távirat Gyurcsány Ferenc őszödi beszédének kiszivárgása után, de az önkormányzati választás előtt íródott, Orbán hasonló kijelentést tett különböző európai uniós nagykövetek előtt a távirat szerint. "Annak ellenére, hogy Orbán hétvégén kijelentette, hogy 'soha nem hazudtam a magyar embereknek', diplomata kollégáink tisztán emlékeznek arra, hogy a kampányban az európai uniós nagykövetekkel való találkozás során azzal bíztatott, hogy 'ne figyeljenek arra, amit a megválasztásomért mondok' [pay no attention to what I say to get elected] és megígérte, hogy radikális reformokat fog véghezvinni" - olvasható a táviratban. A nagykövetség azt írta, emiatt sokan - az nincs kifejtve, hogy kik - kétkednek abban, hogy Orbán olyan helyzetben van-e, hogy az őszödi beszéd megjelenése után "megkövezhesse" Gyurcsányt.
Az nem derül ki egyértelműen, mikor történhetett a találkozó, de a szövegkörnyezet alapján a 2006-os parlamenti választás előtti kampányidőszakról van szó. Orbán 2006. szeptember 23-án az amerikai CNN-nek adott interjújában jelentette ki, hogy soha nem hazudott az embereknek. Ezzel Gyurcsány korábbi kijelentésére reagált, mely szerint valamennyi politikai párt hazudott már.
Persze semmi csodálkozni való nincs ezen, hisz az elmúlt bő egy évben számtalanszor lebukott már azzal, hogy mást mondott külföldön, mint itthon, és hogy más állt az EU-nak kiküldött hivatalos anyagokban, mint a hazai terjesztésre szánt változatban.
Kb. ennyit jelent neki a magyar választó. Csak azt kell mondani a népnek, amit hallani akar, aztán ha már megvan a hatalom, úgyis azt csinál az ember, amit akar, igaz? Hisz ezt folyik tavaly tavasz óta egyfolytában, és láthatjuk, hogy milyen eredménnyel. Akkora megszorítások elé nézünk, hogy a fal adja másikat, és ezt nem örökölték, ezt már saját erőből sikerült összehozniuk.
Az ember, aki sohasem hazudott, bizony tudatosan végighazudozta a 2006-os kampányt (is), majd hipokrita módon ugyanezért támadta az akkori ellenfelét, és mivel Gyurcsány lebukott a maga hazugságaival, ő meg nem, hát bejött neki.