Hát azok, akik az egykulcsos adóval is, természetesen:
A GKI kutatása szerint a rezsicsökkentés harmada a leggazdagabb tíz százaléknál landolt. Közben viszont egy csomó dolog ára emelkedett, ami a legszegényebb nyolcvan százalékot érintette. Az e-útdíj hatása, a tranzakciós adók, a drágább telefon és tévé, a cigaretta és az alkohol drágulása a szegényeknek ártott a legjobban. A rezsicsökkentés annyira nem meglepő, mert a gazdagoknak a rezsije is több, ezért spórolni is többet fognak rajta. A fenti ábra viszont azt mutatja, hogy összesen sokkal többet költöttünk 2013 első tíz hónapjában, mint korábban.
Na ez mutatja az igazságot, nem a kormányzati kommunikáció, amely megszórta az országot a fallikus szimbólumaival. Még jó, hogy a GKI nem Századvég, így nem kínos nekik a valóság, és talán holnap nem fognak elhatárolódni saját maguktól.
Az egykulcsos adóval történő párhuzamba állítás egyébként nem csak ezen a ponton áll meg. Mindkettőre igaz az is, hogy makrogazdasági szinten kifejezetten káros, és az is, hogy ennek ellenére megpróbálják a kétharmaddal visszaélve bebetonozni, mert hát nem lenne FIDESZ a FIDESZ, ha nem próbálná meg ezt a hazugságát is kimaxolni, végképp közröhejjé téve az alaptörvény "gránitszilárdságát":
A Magyar Hírlap úgy értesült: jövő hétfőn tárgyalja a kormány az alaptörvényt érintő javaslatot, amely a „megfizethetőség elvét" írná alkotmányba. Az Országgyűlés még decemberben elfogadhatja a módosítást. A kiegészítés lehetővé teszi, hogy ugyancsak decemberben benyújtsák a „rezsitörvényt", ami gyakorlatilag nonprofittá alakítaná a közműszolgáltatásokat. A sarkalatos törvényt várhatóan februárban fogadja majd el a parlament.
Hát így.
Az utolsó 100 komment: