Állandó toposz a szélső-, de még sokszor a nem szélső jobboldalon is, hogy itt diktatúra van, elnyomás, minden a kormány zsebében van a rendőrségtől a bíróságig.
Igen?
Jogerősen pert nyert a rendőrség ellen Budaházy György, aki jelenleg terrorizmus gyanújával előzetes letartóztatásban van. A Fővárosi Bíróság ítélete szerint a rendőrség jogszerűtlenül utasította el Budaházy panaszát, amit 2008. április 11-én tett előállítása után. A határozat szerint a rendőrség nem a panaszra vonatkozó indoklással utasította el a panaszt, helytelenül értelmezte a rendőrségi törvényt.
A bíróság emellett azt is kimondta, hogy a rendőrség jogszerűtlenül intézkedett a tüntetők ellen, akik közül Budaházy mellett további 51 embert állítottak elő, mert a tér elhagyására vonatkozó felszólítás után nem adtak elég időt az embereknek a távozásra.
2008. április 11-én a szélsőjobbboldal és antifasiszta civilek egyidőben tartottak tüntetést a Hollán Ernő utcában. A szélsőjobboldal azért demonstrált, mert állításuk szerint egy Hollán Ernő utcai jegyirodában inzultus ért egy lányt, aki egy ismert szélsőjobboldali zenekar koncertjére akart jegyet venni. Az antifasiszták a szélsőjobboldaliak ellen tüntettek, demonstrációjukon Gyurcsány Ferenc akkori miniszterelnök és Gerhard Schröder volt német kancellár is megjelent.
A Hollán Ernő utcai demonstrációt követően párszáz szélsőséges előre be nem jelentett vonulgatásba kezdett. A bejelentett tüntetés helyszínét fél ötkor hagyták el, a demonstrációt a rendőrség öt órától tekinti lezártnak. A szélsőségesek hat órára a Kossuth térre jelentettek be demonstrációt, ám ezt a rendőrség az idő rövidsége miatt érdemi vizsgálat nélkül elutasította, azaz gyakorlatilag ekkortól számítva illegális demonstráció zajlott. A Clark Ádám téren este kilenckor, azaz három órával az illegális demonstráció kezdete után került sor az előállításokra. E tekintetben nehezen értelmezhető a bíróság azon véleménye, hogy a rendőrség nem adott elég időt a tüntetőknek a helyszín elhagyására.
Az eljáró bíró szerint ítélete precedens értékű, hiszen ilyen jellegű jogkérdés a Fővárosi Bíróságon eddig nem fordult elő.
Most kérdezhetném azt is, hogy ez itt már Amerika? Hisz precedensjog csak az angolszász jogrendszerben létezik, nálunk nem. De van egy ennél fontosabb kérdés is: Melyik az az ország, ahol a bíróság a kormány ellenőrzése és kézivezérlése alatt áll? Mert hogy nem a mienk, az biztos, bármennyire is ezt akarják állandóan sugallani az ellenérdekeltek.
Vagy ha mégis, akkor rohadt egy mazochista kormányunk van.