A forradalmi láz fűtötte kétharmados elszántság sok mindenre alkalmas, pl. nyugdíjpénzek lenyúlására, az alkotmány kiherélésre, elszámoltatással fenyegetésre, nyugati kritikusok számára kokik és sallerrek osztogatására.
Szürke, hétköznapi, fennakadásmentes ügyintézésre viszont már a jelek szerint nem annyira.
Ott volt ugye a tavaly augusztus huszadika, amikor elfelejtkeztek a kiosztandó kitüntetésekről. Vagy a Múzeumok Őszi Éjszakája, amit a minisztérium lefújt, csak épp elfelejtették értesíteni erről a múzeumokat, amelyek továbbra is készültek a rendezvényre, amíg a zuhanyhiradóból meg nem tudták, hogy fölöslegesen dolgoznak.
Most meg itt van Hoffmann Rózsáék legfrissebb bakija:
Számítási hiba miatt volt kénytelen visszavonni 2010-es ígéretét az oktatási államtitkárság – tavaly augusztusban még azt jelentették be, hogy a 2010/2011-es lesz az utolsó tanév, amely nem hétfőn kezdődik, és nem pénteken zárul. Idén mégis szeptember elseje, csütörtök lesz az első tanítási nap. (...)
A közoktatásért felelős helyettes államtitkár szerint a terv visszavonásához (...) az vezetett, hogy elkövettek némi „időszámítási baklövést”, hiszen az „egyszerre nem tud megvalósulni a naptár tulajdonságai miatt, hogy mindenképpen hétfőn kezdődjön, és mindenképpen pénteken legyen vége a tanévnek”. Valóban: a tanítási napok száma három éve 182-183 iskolatípustól függően, a 2011/2012-es tanévben összesen 188 munkanap lesz, ebből ötöt az iskolák tanítás nélküli napként használhatnak fel. Vagyis ahhoz, hogy hétfőn kezdődjön, és pénteken fejeződjön be a tanév, két nappal meg kellene hosszabbítani.
Az ötlet maga egyébként jó lenne (ami az államtitkárság eddigi tevékenységét ismerve meglepő), de hogy pont ők nem találtak egy matektanárt, aki utánaszámolt volna a dolgoknak...
Tartok tőle, hogy a kormány többi törvényjavaslatát és alkotmány-módosítását is hasonló alapos előkészítés előzi meg.