Mottó: "A magyar ember vagy sörös, vagy boros, de nem Soros" (M. T.)
Nagyon árulkodó, ahogy a kormány és a feje beleálltak a sorosozásba.
Persze eddig is akadt mindig valami kreált ellenség, amely jól jött a tábor egyben tartásához és a lopások elfedéséhez, de itt mélyebb okok is lehetnek.
Az egyikre Erős Ferenc pszichológus világít rá egy vele készült interjúban:
– Véletlen-e, hogy a miniszterelnök generációjának oxfordi ösztöndíjait finanszírozó Sorost szemelték ki bűnbaknak, aki a rendszerváltást is segítette?
– A mai politika számára a legfőbb ellenfél a liberalizmus, Sorost pedig ennek nemzetközi képviselőjeként azonosítják. Emellett e fideszes generáció saját múltjával is leszámol az üzletember elleni kirohanásaival, ami történik, az felfogható az „apa” elleni lázadásként is.
És persze ez a múlt nem csak a rendszerváltozásig tartott, hanem jóval tovább.
Azok a szervezetek ugyanis, amelyeket most ruszki mintára leügynököz és sorozbérencez a kormányzati kommunikáció a nyomában lihegő lakájmédiával egyetemben, 2010 előtt is léteztek, és a baloldali kormányok alatt is pontosan ugyanazt csinálták, mint most: kritizálták a kormány tevékenységét, ha az rászolgált (mint pl. a TASZ, amely ostorozta Gyurcsányékat a 2006-os zavargások kezelése miatt, és Orbánnak is adott jogi segítséget az egyik minisztériummal szemben), vagy vitték a maguk, csak a mostani kormány számára gyanús ügyeiket a kisebbségi jogok védelme terén.
A különbség ott volt, hogy az a kormányzat nem egy jól dekódolható háttérhatalom képviselőjeként tekintett rájuk, hanem a fékek és ellensúlyok rendszerének részeként, másrészt meg az ellenzékben oly nagyon demokrácia-féltő FIDESZ is számtalanszor együttműködött velük, mint pl. azzal a Humanista Mozgalommal, amellyel legutóbb az LMP egyedül maradt társelnökét próbálta besározni a Magyar Idők.
Fun Fact: Az már tényleg csak sluszpoén, hogy (amint azt a Kettős Mércén Jámbor Andris levezette) a kormány szócsöve egy ezeréves kuruc.info cikkre alapozta az állításait, és egyébként semmi nyoma nincs annak, hogy a Humanista Mozgalom bármikor is kapcsolatban állt volna Sorossal.
A Habonymédia zászlóshajója, a 888 nemrég egy csinos kis listát állított össze a Soros által támogatott szervezetekről. Ha eltekintünk attól, hogy maga a cikk tele van tárgyi tévedésekkel és csúsztatásokkal, abból a listából két dolog derül ki az objektív szemlélő számára:
1. A "bizonyítékokat" nyilvános adatokból állították össze, tehát a felsorolt szervezetek működése és finanszírozása átlátható, ami ugye a kormányzatai oldalról (helló CÖF, helló Orbán-strómanok, helló MNB, sőt, helló 888) nem igazán mondható el.
2. A megtámadott szervezetek mindegyike a jogállamért, a demokráciáért és az emberi szabadságjogok biztosításáért küzd. Soros a maga pénzügyi eszközeivel mindig is a demokrácia kiterjesztését támogatta, erről személyes emlékei is vannak a kommunista diktatúra lebontásában anno részt vevő fideszes politikusoknak. Ha ezt a magyar állam mai vezetői bűnnek tekintik, akkor a szemükben maga a demokrácia is bűn. A kísérlet A TASZ és társainak kriminalizálására és bűnbakká tételére nem más, mint a beismerése annak, hogy Orbánék már nyíltan nem tekintik a demokráciát követendő modellnek.
Az nem újdonság, hogy itt bizony diktatúra van kiépülőben, de az igen, hogy már nem is nagyon szégyenlik ezt bevallani.
Az utolsó 100 komment: